By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Pas afro një jave, rrethimi te fshatit problematik te mbjelljes se hashashit, policia njofton se ka depërtuar me ne fund ne Lazarat duke nisur dhe operacionet antikanabis. Mësohet se ne orët e para te mëngjesit gjate kontrollit te befasishëm ne lagjen "Bregu i Spilos" janë zbuluar 600 fidanë ne kubike, gati për tu mbjelle ne parcele. Gjithashtu janë sekuestruar edhe 100 kilogramë marijuane. Lënda narkotike është gjetur ne banesën e Xhelo Rabit 59 vjeç i cili është vene ne prangat e policisë. Mësohet se ne komisariat është shoqëruar edhe bashkëshortja e Rabit. Ne operacionin e koduar "Kubiku" u angazhuan veç efektiveve te Gjirokastrës edhe forcat e ndërhyrjes se shpejte dhe delta force. Policia bën me dije se do te vijoje kontrollet ne fshatin e Lazaratit. Prej ditësh ne hyrje te fshatit është vendosur një postbllok qe kontrollon hyrje daljet ne fshat. Javën e kaluar u shoqëruan mbi 170 persona, burra e gra te punësuar nga kultivuesit e drogës ne Lazarat.After about a week siege of the village sown with poppy problem, the police reports that have penetrated the end we Lazarat antikanabis kicking and operations. We learn that the early morning hours during the surprise check in the neighborhood "Spilos Coast" found 600 seedlings in the cube, ready to be planted in the plot. Also been also seized 100 kilograms of marijuana. The narcotic was found in the apartment of Rabbi Xhelo 59 years who is placed in handcuffs by the police. Reports that the commissariat was accompanied Rabbi wife. In operation codenamed "Kubiku" committed effective but also Gjirokastra rapid reaction forces and Delta Force. Suggests that police will continue in the village of Lazarat controls. Of days in the entrance of the village there is a checkpoint that controls entry and exits to the village. Last week was escorted over 170 persons, men and women employed by drug growers in Lazarat.